Konkurs „Złoty Zderzak” 2017

XII EDYCJA

OGÓLNOPOLSKIEGO BADANIA SATYSFAKCJI SERWISÓW ZE WSPÓŁPRACY Z TOWARZYSTWAMI UBEZPIECZENIOWYMI

realizowanego przez Polską Izbę Motoryzacji

pod patronatem Rzecznika Finansowego

Polska Izba Motoryzacji już po raz XI zaprasza do udziału w projekcie „Ogólnopolskie Badanie Satysfakcji Serwisów Samochodowych ze współpracy z Towarzystwami Ubezpieczeniowymi”- czyli badanie „Złoty Zderzak”.

Na co dzień interesy pomiędzy warsztatem a Towarzystwem Ubezpieczeniowym spotykają się w momencie likwidacji szkody komunikacyjnej klienta. To właśnie klient decydując się na danego Ubezpieczyciela w konsekwencji wybiera sposób, a także jakość naprawy. Często nie zdając sobie z tego sprawy do momentu powstania szkody.

Podczas, gdy dla klienta szkoda zostaje załatwiona po odbiorze samochodu z naprawy, dla serwisu wcale nie musi to oznaczać końca sprawy. Dlatego relacje między serwisami a Towarzystwami Ubezpieczeniowymi nie są postrzegane przez te podmioty pozytywnie. Odpowiadając na potrzebę poprawy relacji rynkowych Polska Izba Motoryzacji od jedenastu lat realizuje badanie, którego wyniki są oceną współpracy z towarzystwami ubezpieczeniowymi. Badanie to obejmuje szereg zagadnień z procesu likwidacji szkód.

Serdecznie zachęcamy wszystkie serwisy, które prowadzą naprawy blacharsko-lakiernicze do wzięcia udziału w badaniu.

Ankieta badania dostępna będzie niebawem.

Jesteśmy przekonani, że w obecnych warunkach rynkowych nasze badanie jest ze wszech miar potrzebne dla rynku. Głęboko wierzymy, że wyniki naszego badania przyczynią się do polepszenia relacji pomiędzy serwisami a towarzystwami ubezpieczeniowymi.

W tym roku wartość nagrody ‘Złotego Zderzaka’ dodatkowo wzmocniła Rzecznik Finansowy Pani Aleksandra Wiktorow, która postanowiła przyłączyć się i objąć patronatem jedną z najważniejszych nagród polskiego rynku ubezpieczeń.

Wyniki Badania zostaną zaprezentowane podczas XII edycji Dyskusyjnego Forum Ubezpieczeń Komunikacyjnych, które odbędzie się 5 grudnia 2017 r. w Warszawie. 

Serdecznie zapraszamy!

Koordynator:

Ewa Rosik, rosik@pim.pl, tel. 22 845 01 40