130 lat historii lakierów

FELIETON: z teczki szkodowej Tomka: technologiczny a rzeczywisty czas naprawy.
03/12/2018
XIII Dyskusyjne Forum Ubezpieczeń Komunikacyjnych – To było dobre, inspirujące spotkanie!
17/12/2018
130 lat historii lakierów

2018 to ważny rok dla Glasurit – marki lakierów premium firmy BASF. Dokładnie 130 lat temu Max Winkelmann założył firmę, która dała początek cenionej dziś na całym świecie marce lakierów renowacyjnych Glasurit. Od tego czasu marka Glasurit nie tylko uczestniczyła w rozwoju technologii lakierniczej, ale również odgrywała kluczową rolę w jej kształtowaniu, wielokrotnie zapisując się w historii.

Jednym z pierwszych produktów stworzonych przez Winkelmanna był lakier koloru krystalicznej bieli, który w tamtych czasach stanowił absolutną innowację. Dotąd standardem w Niemczech było nakładanie pigmentów i żywicy w dwóch osobnych warstwach. Rewolucyjny pomysł Winkelmanna – połączenie pigmentów i spoiwa w jeden, gotowy do użycia produkt – znacznie ułatwił nakładanie lakierów, jak również istotnie zwiększył trwałość powłoki. Ta filozofia, czyli tworzenie produktów ułatwiających osiąganie najlepszych wyników pracy, wciąż leży u podstaw obecnego sukcesu marki Glasurit.

W ciągu ostatnich 130 lat, dzięki swoim innowacyjnym produktom, Glasurit zyskał uznanie jako lider technologii. W 1925 roku zakłady w Münster zainicjowały produkcję lakierów Glasurit. Materiały te umożliwiły rozpoczęcie w Niemczech prac lakierniczych techniką natryskową. W 1964 roku Glasurit wprowadził Linię 54 – pierwsze renowacyjne, metaliczne lakiery bazowe, wykańczane lakierem bezbarwnym. W roku 1982 systematyczna organizacja produktów w ramach systemu Glasurit RATIO stała się zwiastunem epoki wydajnych, prostych, jasno nakreślonych i bezpiecznych procesów renowacyjnych. W 1992 roku Glasurit, jako jeden z pierwszych producentów, wprowadził na rynek wodny system lakierów bazowych. Dzięki Linii 90 marki Glasurit prace renowacyjne są tak łatwe, ekonomiczne i bezpieczne, że sukces tego produktu na całym świecie był błyskawiczny i trwa do dzisiaj.

Obecny asortyment produktów Glasurit to o wiele więcej niż tylko lakiery do napraw powypadkowych. Glasurit oferuje innowacyjne narzędzia kolorystyczne, usługi certyfikowanych techników i konsultantów, szeroki zakres produktów konsultingowych poprawiających efektywność, globalną sieć centrów szkoleniowych oraz Centrum Szkoleniowe w Münster – nowoczesny obiekt dla branży lakierniczej, wspomagający warsztaty w osiąganiu doskonałych wyników w sposób jak najbardziej wydajny i zapewniający długofalowy sukces ekonomiczny.

Przez 130 lat marka Glasurit pozostawała wierna swojej filozofii i dzięki temu nie tylko sama osiągnęła sukces, ale zapewniła go również swoim klientom. Przy okazji tej rocznicy Glasurit pragnie podziękować klientom na całym świecie. Produkty i usługi Glasurit są dostępne w niemal każdym kraju, a w tym roku będą organizowane różne, wielkie i mniejsze, wydarzenia. Hasłem towarzyszącym wszystkim wydarzeniom organizowanym przez cały rok będzie „130 lat”.