Andrzej Korpak

Niezależny Konsultant Branży Motoryzacyjnej


Manager w branży motoryzacyjnej z ponad 26-letnim doświadczeniem. Zajmował wiele stanowisk w branży, zdobywając umiejętności w dziedzinie BHP, HR, produkcji I zarządzaniu. Zaangażowany w rozwój branży motoryzacyjnej w Polsce, w tym w obszarach pokrewnych: R&D, sieć dostawców, regulacje pracy , projekty grantowe, Lean Manufacturing. Zarządzał fabryką GM Manufacturing Poland, odpowiadając za uruchomienie kolejnych modeli Astry, kabrioletu Cascada oraz proces połączenia fabryk silników ISUZU i pojazdów GM w Polsce. Po połaczeniu z PSA I Fiatem/Chryslerem uruchomił nowa fabryke samochodów dostawczych W Gliwicach Stellantis Gliwice. Odpowiadał za uruchomienie produkcji modeli Peugeot, Citroen, Opel, Fiat – oraz ich wersji elektrycznych

Marek Zuber

Ekonomista i analityk rynków finansowych


Studiował na Wydziale Finansów i Bankowości Akademii Ekonomicznej w Krakowie oraz na Wydziale Elektroniki, Automatyki i Elektroniki Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie. Po studiach pracował, jako analityk i ekonomista w Banku Przemysłowo-Handlowym i połączonym BPH PBK. Następnie rozpoczął własną działalność w zakresie sporządzania prognoz makroekonomicznych i rynkowych, analizy przedsiębiorstw, zarządzania finansami. Był także głównym Ekonomistą w firmie doradztwa Finansowego TMS i biurze maklerskim TMS Brokers, Głównym Ekonomistą Internetowego Domu Maklerskiego, a także wykładowcą w Akademii Toyoty. Obecnie jest wykładowcą na studiach MBA oraz na studiach podyplomowych w Akademii WSB oraz Akademii Leona Koźmińskiego. Prowadzi także zajęcia na SGH. Zasiadał i zasiada w wielu radach nadzorczych. Jest członkiem rady naukowej Akademii Eurocash. Prowadzi także działalność w obszarze doradztwa finansowo-kapitałowego. Jest inwestorem. Był szefem doradców ekonomicznych premiera Kazimierza Marcinkiewicza, nagrodzonym prestiżową nagrodą „Polityczny doradca roku”.

 

Andrzej Łojek

Ekspert branży automotive AkzoNobel Car Refinishes Poland


Andrzej Łojek łączy swoje doświadczenie z pracy dealerskiej z wiedzą nabytą podczas wieloletniej pracy w charakterze doradcy biznesowego. Specjalizuje się w analizie procesów oraz wdrażaniu rozwiązań pomagających w efektywnym wykorzystaniu potencjału serwisu blacharsko lakierniczego.  Obecnie pracownik AkzoNobel Car Refinishes Poland odpowiedzialny miedzy innymi za projekty związane z energochłonnością procesu  realizowane w obszarze Europy Centralnej.

Michał Siejka

Koordynator Zespołu Likwidacji Szkód Balcia Insurance SE


Studiował na Wydziale Mechanicznym Politechniki Lubelskiej o specjalności Samochody i ciągniki. Z branżą ubezpieczeń związany od 2012 roku, zaczynał od stanowiska technicznego likwidatora szkód, następnie pracował jako osoba odpowiedzialna za budowanie sieci naprawczej w Proama i Generali. Był odpowiedzialny również za współpracę z serwisami należącymi do sieci dealerskiej.  

Od przeszło 2 lat pracuje w BALCIA INSURANCE, obecnie na stanowisku Koordynatora Działu Likwidacji Szkód, gdzie w aktywny sposób bierze udział w tworzeniu nowych rozwiązań i procesów. Jego zainteresowania to również zagadnienia związane z zapobieganiem i przeciwdziałaniem przestępczości ubezpieczeniowej.    

Dariusz Stasiak

Specjalista ds. pożarnictwa oraz BHP Audytor wewnętrznych systemów zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy


Absolwent Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie, Studiów podyplomowych z zakresu zarządzania podmiotami gospodarki budżetowej i zamówień publicznych Akademii Ekonomicznej w Poznaniu oraz Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy.

Pełnił funkcję m.in. Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej,  Dyrektora Wydziału Zarządzania Kryzysowego  i Ochrony  Zdrowia  Starostwa Powiatowego, Biegłego sądowego przy Sądzie Okręgowym w Poznaniu w dziedzinie pożarnictwa. 

Posiada wiedzę teoretyczna i praktyczną nabytą w trakcie wieloletniej służby w strukturach Państwowej Straży Pożarnej,  kończąc  wiele szkoleń z różnych dziedzin ratownictwa oraz dowodząc akcjami ratowniczo – gaśniczymi. 

Współtwórca Krajowego Systemu  Ratowniczo-Gaśniczego na terenie województwa wielkopolskiego. Obecnie prowadzi firmę  świadcząc usługi doradcze i szkoleniowe w zakresie  bhp i ppoż.

 

Justyna Radek

Radca prawny, Ekspert Branży Motoryzacyjnej


Specjalistka z zakresu prawa ubezpieczeniowego. Na co dzień obsługuje podmioty związane z branżą motoryzacyjną. Posiada wiedzę teoretyczną oraz praktyczną z zakresu likwidacji szkód komunikacyjnych oraz dochodzenia roszczeń w postępowaniu sądowym. Autorka licznych publikacji związanych z procesem likwidacji szkód komunikacyjnych.

Interesuje się rekonstrukcją wypadków drogowych. Aktywnie uczestniczy w różnych inicjatywach mających na celu wymianę wiedzy i doświadczeń z zakresu motoryzacji

 

Judyta Belka- Domińczyk

Specjalista ds. Zarządzania ochrona środowiska w przedsiębiorstwach. Kierownik projektów środowiskowych


 Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego na kierunku Towaroznawstwo, Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego na kierunku Handel zagraniczny oraz Podyplomowych Studiów Zarządzania Projektami w Warszawskiej Szkole Głównej Handlowej.

Od początku kariery zawodowej związana z branżą recyklingu i gospodarki odpadami. Doświadczenie zawodowe zdobyła pełniąc funkcję kierowniczą w jednym z najnowocześniejszych zakładów recyklingu SWE, ZSEiE (strzępiarka SWE/ ZSEiE)

Specjalistka w dziedzinie zarządzania ochroną środowiska w przedsiębiorstwach, gospodarki odpadami i recyklingu. Obecnie wspiera przedsiębiorstwa w realizacji obowiązków z obszaru ochrony środowiska, łącząc wiedzę teoretyczną z praktycznym podejściem.

Przemysław Bandura

Prezes Zarządu TESLA Approved Body Shop Auto Forma sp. z o.o.


Studiował na Wydziale Finansów i Bankowości we Wrocławiu. Aktywny przedsiębiorca. Już na studiach założył własną działalność gospodarczą w zakresie organizowania eventów dla firm i targów. Założyciel i wiceprezes sieci biur podróży My Travel, które w 2018 roku sprzedał do Wakacje.pl.

Z branżą motoryzacyjną, a w szczególności blacharsko-lakierniczą związany od 2013 roku, kiedy rozpoczął wprowadzenie na Polski rynek systemu do napraw panelowych Carbon.

Od 2016 Prezes Zarządu Auto Forma sp. z o.o., rozwijał serwis blacharsko-lakierniczy współpracując z TU i flotami przy wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii napraw karoserii.

Od 2021 działa jako autoryzowany serwis blacharsko-lakierniczych TESLA Approved Body Shop Auto Forma obsługując szkody z terenu Warszawy i całego Mazowsza. Nie zaprzestaje w ciągłym rozwoju i wdrażaniu innowacyjnych technologii i rozwiązań w zakresie napraw karoserii samochodowych.

Kamil Radziejewski

Właściciel firmy AUTOCONTROL Biuro Analiz Powypadkowych Pojazdów


Z branżą motoryzacyjną związany od najmłodszych lat - posiada ponad 15 letnie doświadczenie w naprawach blacharsko-lakierniczych. Specjalista w zakresie technik samochodowych, systemów eksperckich, sporządzania kalkulacji kosztów napraw, Audytor technologiczno-proceduralny obszaru analizy kosztów naprawy pojazdów. Prowadzi liczne szkolenia dla branży z zakresu systemów eksperckich.

Dyrektor działu Likwidacji Szkód Komunikacyjnych w firmie AUTOLAKIERCOLOR Radziejewski. Partner AUDATEX, Członek Polskiej Izby Motoryzacji, Przewodniczący Sekcji Blacharsko-Lakierniczej PIM.

Bogusław Raatz

Właściciel firmy HERKULES AUTO-TECHNIKA


Od ponad 30 lat związany z branżą motoryzacyjną, a karierę zaczynał jako konstruktor urządzeń do diagnostyki układów jezdnych oraz systemów pomiarowo-naprawczych do karoserii. Autor popularnych książek i poradników o tematyce blacharsko-lakierniczej i serwisowej takich jak: "Blacharstwo Samochodowe", "Blacharstwo i Naprawy Powypadkowe Samochodów", „Nowoczesne Technologie Pomiarów i Napraw Karoserii Powypadkowych”, "Poradnik Blacharza" czy "Poradnik Lakiernika”. Założyciel i redaktor naczelny Magazynu KAROSERIA, jedynego specjalistycznego pisma dla branży blacharsko-lakierniczej w Polsce. Członek redakcji pism branżowych: LAKIERNIK oraz AUTONAPRAWA. Opublikował kilkaset artykułów na łamach prasy fachowej. Prowadzi szkolenia dla pracowników serwisów samochodowych, kadry kierowniczej oraz rzeczoznawców motoryzacyjnych i likwidatorów szkód. Współautor programów nauczania zawodowego. Wykładowca w Centrum Szkoleniowym Herkules, w którym przeszkoliło się już blisko tysiąc specjalistów. Od 1993 roku prowadzi firmę HERKULES AUTO-TECHNIKA zajmującą się produkcją i dystrybucją sprzętu diagnostycznego oraz naprawczego.

Krzysztof Świerk

Dyrektor Zarządzający Polskiej Izby Motoryzacji


Z branżą motoryzacyjną związany od wielu lat. Obecnie pełni funkcje Prezesa Zarządu Promet Trans sp. z o.o., również Specjalisty ds. współpracy z pracodawcami Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, jest członkiem Rady Sektorowej ds. Kompetencji w Motoryzacji z uwzględnieniem Elektromobilności, członkiem Krajowego Zespołu Ekspertów EVET, ekspertem Centrum Innowacyjnej Edukacji.

W przeszłości wieloletni dyrektor szkoły technicznej, kierownik szkolenia praktycznego, autor i koordynator międzynarodowych projektów w zakresie podnoszenia jakości kształcenia i szkolenia zawodowego, a także wspierania uczniów z małych miejscowości w zakresie aktywizowania ich na rynku pracy. Inicjator działań z zakresu rozwoju kwalifikacji rynkowych oraz dodatkowych umiejętności zawodowych. Inicjator budowy Centrum Kwalifikacji we współpracy z ogólnopolskimi organizacjami pracodawców oraz pierwszego w Europie akredytowanego Centrum Agrotronicznego.

Piotr Bok

Certyfikowany Rzeczoznawca Samochodowy i Biegły Sądowy Sądu Okręgowego. Właściciel firmy Autoeksperci.pl


Absolwent Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej.  

Z motoryzacją związany nieprzerwanie od zakończania studiów w roku 1995. Pełnił funkcję kierownika działu serwisu ASO Opel, zajmował się rozwojem sieci sprzedaży instalacji zasilania LPG firmy Landi. Przez wiele lat związany z Inter Cars S.A. odpowiedzialny za rozwój działów instalacji LPG oraz Tuningu i Motorsportu. W 2011 roku uzyskał tytuł Certyfikowanego Rzeczoznawcy Samochodowego, a w 2013 roku ustanowiony Biegłym Sądowym z zakresu techniki samochodowej. Od ponad 10 lat właściciel biura rzeczoznawców samochodowych Autoeksperci.pl.

Specjalizuje się w wycenach wartości pojazdów, ustalaniu kosztów napraw oraz rekonstrukcji kolizji i wypadków drogowych. Zajmuje się także opiniowaniem poprawności wykonania zmian konstrukcyjnych w pojazdach oraz zabytkami motoryzacji.

Aktywnie współpracuje ze Stowarzyszeniem Inżynierów i Techników Komunikacji RP oddział w Warszawie, odznaczony Srebrną Odznaką Honorową.

Prywatnie pasjonat sportów samochodowych oraz klasycznej Polskiej motoryzacji. Członek i konsultant stowarzyszenia Automobilklub Królewski”

Mirosław Momot

Właściciel firmy Rodzinnej, Warsztat Samochodowy ''MOMOT''


Z branżą motoryzacyjną związany od najmłodszych lat.

Doświadczenie w naprawach blacharsko- lakierniczych posiada od ponad 25 lat . Zajmuje się sporządzaniem kalkulacji kosztów napraw w systemie Audatex , współpracuje z TU oraz prężnie rozwija serwis w zakresie napraw blacharsko- lakierniczych z wykorzystaniem najnowszych innowacyjnych technologii. Egzaminator Lubelskiej Izby Rzemieślniczej w zawodach Blacharz, Lakiernik, Mechanik Pojazdów Samochodowych oraz Elektromechanik .

Sławomir Gołąb

Prezes i Współwłaściciel spółki AAcolor


Blacharstwem zajmuje się od 1995, wtedy zaczął się uczyć zawodu. 2001 roku założył pierwszą działalność, warsztat blacharski u ojca w garażu. W 2008 roku prowadząc biznes, jednocześnie zatrudnił się w serwisie autoryzowanym, aby nabywać nowe umiejętności. Przez kilka lat zarządz serwisem ASO. W 2020 roku powstał serwis blacharsko-lakierniczy AAcolor, w którym od 2022 pełni funkcję Prezes i Współwłaściciel spółki AAcolor.

Aktywny uczestnik rynku likwidacji szkód, szkoleniowiec i audytor serwisów, współzałożyciel SEKCJI BLACHARSKO-LAKIERNICZEJ przy Polskiej Izbie Motoryzacji.

 

 

 

Daniel Grzyb

Ekspert Branży Elektromobilnej


W 2017 roku rozpoczął swoją historię z elektromobilnością, kupując pierwszy samochód elektryczny. Od 6 lat prowadzi kanał na YouTube, gdzie przybliża elektromobilność oraz zachęca do przesiadki na samochód elektryczny.

Pomaga w zakupie samochodów elektrycznych, sprzedaje i wynajmuje Tesle. Organizuje eventy elektromobilne oraz szkolenia. Często występuje na wydarzeniach związanych z elektromobilnością (np. TEDx), gdzie opowiada o swoich doświadczeniach.

W 2019 roku rozpoczął współpracę z Ekoenergetyka-Polska, gdzie był odpowiedzialny za wdrożenie taksówek elektrycznych Evity. Współtworzył Polską Izbę Rozwoju Elektromobilności oraz sieć ultraszybkich hubów ładowania EKOEN.

Aktualnie rozwija wypożyczalnię samochodów elektrycznych EV RENT.

Rafał Żmuda

Certyfikowany trener i egzaminator, Właściciel THE WRAP CENTER


Właściciel jedynego autoryzowanego centrum szkoleniowo-egzaminacyjnego 3M w Polsce, THE WRAP CENTER założonego w 2016r. Certyfikowany trener i egzaminator z ponad 25 letnim doświadczeniem w branży Car Wrapingowej w kraju i zagranicą.

Posiada wymagane kwalifikacje, aby przeprowadzać kursy i egzaminy z tematu aplikacji folii samoprzylepnych na różnych powierzchniach.

Pasja do motoryzacji w połączeniu z przekazywaniem wiedzy to jedna z zalet trenera, który przeszkolił już ponad 2000 osób i stworzył miejsce gdzie dobrzy stają się lepszymi.

Od kilku lat organizuje warsztaty i kształci młodych absolwentów ze szkół zawodowych w Polsce.