Marek Zuber

Ekonomista i analityk rynków finansowych


Studiował na Wydziale Finansów i Bankowości Akademii Ekonomicznej w Krakowie oraz na Wydziale Elektroniki, Automatyki i Elektroniki Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie. Po studiach pracował, jako analityk i ekonomista w Banku Przemysłowo-Handlowym i połączonym BPH PBK. Następnie rozpoczął własną działalność w zakresie sporządzania prognoz makroekonomicznych i rynkowych, analizy przedsiębiorstw, zarządzania finansami. Był także głównym Ekonomistą w firmie doradztwa Finansowego TMS i biurze maklerskim TMS Brokers, Głównym Ekonomistą Internetowego Domu Maklerskiego, a także wykładowcą w Akademii Toyoty. Obecnie jest wykładowcą na studiach MBA oraz na studiach podyplomowych w Akademii WSB oraz Akademii Leona Koźmińskiego. Prowadzi także zajęcia na SGH. Zasiadał i zasiada w wielu radach nadzorczych. Jest członkiem rady naukowej Akademii Eurocash. Prowadzi także działalność w obszarze doradztwa finansowo-kapitałowego. Jest inwestorem. Był szefem doradców ekonomicznych premiera Kazimierza Marcinkiewicza, nagrodzonym prestiżową nagrodą „Polityczny doradca roku”.

 

Verena Krüger

Business Development Manager UBench International


Odpowiedzialna za Business Development w Niemczech, Austrii, Szwajcarii oraz krajach Europy Środkowo-Wschodniej w firmie UBench International.

Z wykształcenia strateg marketingowy z dyplomem London School of Business and Finance. Współzałożycielka i dyrektor zarządzająca online’owej platformy “Fertily”. Koordynująca rozwój firmy i zespołu oraz ekspansję działalności w Niemczech, Francji i Włoszech. Jako dyrektor operacyjna odpowiedzialna za planowanie sprzedaży i finansów oraz za kontrolę i optymalizację działalności operacyjnej , sprzedażowej i obsługi klienta.

Z Grupą BASF związana od prawie 10 lat, głównie sprawując funkcje centralne w zakresie łańcucha dostaw oraz IT. Uczestniczka globalnych projektów podnoszenia wydajności i transparentności łańcucha dostaw dla wszystkich dywizji operacyjnych BASF poprzez wprowadzanie i optymalizację kluczowych wskaźników efektywności (KPI) oraz narzędzi pomiarowych. W obecnej roli skupia się na strukturalnej ekspansji na rynki, klientów i lokalnych partnerów oraz na ciągłej poprawie efektywności i możliwościach ekosystemu UBench i jego adaptowaniu do lokalnej specyfiki

Jacek Urbanek

Key Account Manager BASF Coatings Services Sp. z o.o.


Z wykształcenia chemik. Większość swojej kariery zawodowej odpowiedzialny za sprzedaż produktów chemicznych, w tym specjalistycznych surowców chemicznych dla holenderskiego dystrybutora Keyser & Mackay oraz amerykańskiego producenta International Specialty Products.

Od 2000 roku w różnych rolach związany z szeroko pojętą branżą farb i lakierów. Od 2007 roku związany z BASF, najpierw jako Account Manager w dziale surowców do farb i lakierów przemysłowych oraz farb i lakierów graficznych, a od 2014 roku jako Key Account Manager w spółce BASF Coatings, w dziale lakierów renowacyjnych do napraw powypadkowych pojazdów samochodowych. Odpowiedzialny za współpracę z importerami OEM a także strategicznymi partnerami firmy. W ramach marek lakierniczych Coatings pracuje na rzecz Glasurit®, R-M®, baslac® i NORBIN®.

Marek Śliwiński

Prezes Zarządu Worklife Polska Sp. z o.o.


Specjalizuje się w obszarze HR z dużym naciskiem na rozwój linii biznesowych działających w segmencie rekrutacji i zatrudniania pracowników z Ukrainy i Wschodu. Obecnie prowadzi 10 firm – siedem na terenie Polski i trzy na terenie Ukrainy w ramach Grupy Worklife, w której pełni funkcję prezesa zarządu. Na liście głównych osiągnięć ma udany rozwój start-upu od niemal zerowego budżetu, do osiągnięcia 40 mln zł obrotu ze sprzedaży w ciągu pięciu lat działalności w Polsce (Grupa Worklife). Ma duże doświadczenie w rozwoju spółek ponad granicami Polski w sektorze usług HR oraz obsługi procesów organizacji wymaganych zasobów ludzkich opartych na obcokrajowcach na potrzeby przedsiębiorstw działających na terenie Polski. W latach 2014 – 2017 pełnił funkcję branch managera w firmie OTTO Polska oraz dyrektora ukraińskiej linii biznesowej w Work Service S.A. Jest absolwentem Uniwersytetu Gdańskiego, Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy oraz Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu. Ma kilkunastoletnie doświadczenie w pełnieniu funkcji zarządczych i kierowniczych. Prywatnie jest miłośnikiem sportów: narciarstwa, strzelectwa oraz wyścigów samochodowych i motocyklowych.

 

Ewa Czader

Dyrektor Systemów Zarzadzania i Ochrony Środowiska SQDA


Trener, konsultant oraz audytor w zakresie systemów zarządzania jakością, środowiskiem, BHP oraz energią. Tematyką systemów zarządzania zajmuje się od 20 lat.

Od roku 2000 właściciel firmy konsultingowej, od 2006 roku audytor trzeciej strony, a od 2019 roku Dyrektor Departamentu Systemów Zarządzania, Inżynierii i Ochrony Środowiska w SQD Alliance. Absolwentka Wydziału Inżynierii Materiałowej na Politechnice Śląskiej oraz studiów podyplomowych w zakresie: Menedżer Zarządzania Jakością ZDZ, Zarządzania Bezpieczeństwem w Pracy w Akademii Technicznej-Humanistycznej oraz Architektury i Budownictwa Zrównoważonego na Politechnice Krakowskiej.

W ramach swoich działań wdraża, utrzymuje i doskonali systemy zarządzania, prowadzi audyty systemów zarządzania pierwszej i drugiej strony, audyty zgodności z przepisami prawa w zakresie ochrony środowiska oraz BHP.

Justyna Radek

Radca prawny, Ekspert Branży Motoryzacyjnej


Specjalistka z zakresu prawa ubezpieczeniowego. Na co dzień obsługuje podmioty związane z branżą motoryzacyjną. Posiada wiedzę teoretyczną oraz praktyczną z zakresu likwidacji szkód komunikacyjnych oraz dochodzenia roszczeń w postępowaniu sądowym. Autorka licznych publikacji związanych z procesem likwidacji szkód komunikacyjnych.

Interesuje się rekonstrukcją wypadków drogowych. Aktywnie uczestniczy w różnych inicjatywach mających na celu wymianę wiedzy i doświadczeń z zakresu motoryzacji

 

Maciej Brzeziński

Ekspert Branży Motoryzacyjnej


Jeden z najlepszych w Polsce ekspertów w zakresie ekonomii, rentowności stacji dealerskich i serwisowych, autor licznych publikacji prasowych oraz książek z zakresu zarządzania i marketingu stacji dealerskich, autor szkoleń dla dealerów z zakresu rentowności stacji serwisowych i blacharsko-lakierniczych.

Z wykształcenia mgr inż. elektroniki, którą ukończył na wydziale Cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej.  W Wojskowej Akademii Medycznej ukończył studia doktoranckie, a ekonomiczne studia podyplomowe i MBA na Uniwersytecie Łódzkim.

W latach 1984-1995 był pracownikiem naukowo-dydaktyczny Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. 
Od 1995 r. do 2008 r. pracował jako dyrektor obsługi posprzedażnej w dealerstwach motoryzacyjnych.
W latach 1999-2008 prowadził liczne szkolenia z zakresu zarządzania i rentowności działalności usługowej w motoryzacji. Od 2008 r. do chwili obecnej autor licznych artykułów w specjalistycznej prasie motoryzacyjnej oraz książek z zakresu zarządzania i marketingu usług w serwisach motoryzacyjnych.

Autor metodologii wyliczenia kosztu roboczogodziny w serwisach motoryzacyjnych, realizowanej w praktyce nieprzerwanie od roku 2011.

Jako ekspert współorganizował szkolenia w tematyce m.in. Rentowność Warsztatu Mechanicznego;
Rentowność Serwisu Blacharsko –Lakierniczego; Zarządzanie w serwisie motoryzacyjnym.

Przemysław Bandura

Prezes Zarządu TESLA Approved Body Shop Auto Forma sp. z o.o.


Studiował na Wydziale Finansów i Bankowości we Wrocławiu. Aktywny przedsiębiorca. Już na studiach założył własną działalność gospodarczą w zakresie organizowania eventów dla firm i targów. Założyciel i wiceprezes sieci biur podróży My Travel, które w 2018 roku sprzedał do Wakacje.pl.

Z branżą motoryzacyjną, a w szczególności blacharsko-lakierniczą związany od 2013 roku, kiedy rozpoczął wprowadzenie na Polski rynek systemu do napraw panelowych Carbon.

Od 2016 Prezes Zarządu Auto Forma sp. z o.o., rozwijał serwis blacharsko-lakierniczy współpracując z TU i flotami przy wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii napraw karoserii.

Od 2021 działa jako autoryzowany serwis blacharsko-lakierniczych TESLA Approved Body Shop Auto Forma obsługując szkody z terenu Warszawy i całego Mazowsza. Nie zaprzestaje w ciągłym rozwoju i wdrażaniu innowacyjnych technologii i rozwiązań w zakresie napraw karoserii samochodowych.

Łukasz Szarama

Rzeczoznawca, Biegły, Ekspert Branży Motoryzacyjnej


Urodziłem się latem 1980r. w rodzinie o bogatych tradycjach motoryzacyjnych. Będąc w ciągłym otoczeniu serwisu blacharsko – lakierniczego sam „zaraziłem się” pasją do motoryzacji. Swoją pracę w tej dziedzinie rozpocząłem w 1995 r. jako lakiernik samochodowy poznając od początku tajniki fachowej naprawy w jednym z najlepszych serwisów w regionie. Od roku 2000 ze względów zdrowotnych „zmuszony” zostałem do rozpoczęcia pracy likwidatora szkód komunikacyjnych. Od tego momentu pochłonęła mnie dodatkowo tematyka merytorycznej likwidacji szkody, rynku ubezpieczeń, rekonstrukcji wypadków drogowych i trudnej sztuki profesjonalnej obsługi klientów oraz organizacji pracy.

 

Janusz Szcześniak

Rzeczoznawca Automobilklub Polski, Ekspert Branży Motoryzacyjnej


W 1973 r. ukończył Politechnikę Warszawską – studia inżynierskie na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych – specjalizacja: Pojazdy samochodowe. W 1977 r. obronił pracę magisterską PW na wydziale Mechaniczno-Technologicznym – specjalizacja: Organizacja i zarządzanie przemysłem.

Ponad 25-letni staż sędziowski – sportów samochodowego. W ostatnich latach pełnił funkcję  Delegata Technicznego FIA  na międzynarodowych rajdach samochodów terenowych.

W latach 70-tych był czynnym kierowcą rajdowym.

Biegły sądowy w zakresie budowy i eksploatacji samochodów wyścigowych. Wieloletni członek Rady Zarządzającej Procesami Certyfikacji w Instytucie Transportu Samochodowego.

Systematyczne kształcenie i zbieranie doświadczenia pozwoliło mu również, na zdobycie uprawnień rzeczoznawcy PZM  i od wielu lat posiada  Certyfikat NR 299 obecnie V.

Od kilku lat pełni funkcję członka Komitetu Technicznego CCR PZM.

 

 

Kamil Radziejewski

Właściciel firmy Autocontrol, Ekspert Branży Motoryzacyjnej


Absolwent Krakowskiej Akademi im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie na kierunku Gospodarka nieruchomościami – rzeczoznawstwo majątkowe,

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie na kierunku Human Resources. Z branżą samochodową związany od najmłodszych lat,

Obecnie Partner Audatex Polska, dyrektor zarządzający firmą rodzinną, serwisem blacharsko-lakierniczym. Specjalista w zakresie technik samochodowych, systemów eksperckich, sporządzania kalkulacji kosztów napraw.

Łukasz Orzychowski

Ekspert Branży Motoryzacyjnej


Absolwent Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Od ponad 10 lat w branży motoryzacyjnej.

Wieloletnia współpraca z firmami holowniczymi, wypożyczalniami samochodów, serwisami naprawczymi oraz zarządcami dróg pozwoliła zgromadzić praktyczną wiedzę oraz przełożyła się na zdobycie doświadczenia w prowadzeniu obsługi prawnej. Wyżej wymienione podmioty mogą liczyć na profesjonalne wsparcie w trakcie dochodzenia roszczeń zarówno na etapie przedsądowym jak i w toku procesu sądowego.

Krzysztof Podhorodecki

Właściciel firmy Baspa Consulting


Ekspert z ponad 30-letnim doświadczeniem w dziedzinie organizacji, planowania i zarządzania serwisów blacharskich i lakierniczych.

Wykładowca i audytor współpracujący z importerami kilku marek samochodowych w Polsce.

Biegły sądowy w zakresie samochodowych i przemysłowych powłok lakierowych

Karol Pietruszka

Specjalista ds. Energetyki Polskie Centrum Doradztwa Energetycznego


Od początku swojej kariery związany z branżą handlową stale doskonaląc w niej swoje doświadczenie.

W 2011 roku postanowił na stałe związać się z branżą energetyczną, gdzie zasiadając na stanowiskach managerskich współpracował z największymi firmami z branży energetycznej w Polsce i Europie kształcąc kadry managerskie oraz tworząc innowacyjne produkty i marki na ryku energetycznym.

Od 2016 roku jako Członek Zarządu w dwóch spółkach energetycznych gdzie nadzorował ich funkcjonowanie oraz pilotował przeprowadzane liczne audyty energetyczne i wdrażane systemy wsparcia polegające na ograniczeniu kosztów związanych z energią elektryczną i innymi mediami u setek małych, średnich i dużych przedsiębiorców na terenie całego kraju.

Od początku 2020 roku związany z Polskie Centrum Doradztwa Energetycznego gdzie odpowiedzialny jest za budowę struktur sprzedażowych i managerskich, rozwój i zwiększanie rozpoznawalności spółki oraz współtworzy i realizuje długoletnią strategię firmy.

Prywatnie wyważony analityk, mąż i ojciec trójki dzieci, fan piłki nożnej i gier strategicznych.

Kamil Windloch

Specjalista ds. Energetyki Polskie Centrum Doradztwa Energetycznego


Z wykształcenia inżynier gospodarki przestrzennej, a z zamiłowania związany z branżą energetyczną, z którą jest związany od 2012 r.

Pozyskiwanie najświeższej wiedzy traktuje jako podstawę swojej pracy, dlatego stale poszerza swoje kompetencje korzystając z kursów i szkoleń związanych z branżą oraz samodoskonaleniem.

Sukcesy sprzedażowe i grono zadowolonych klientów zawdzięcza swojej ciężkiej pracy od początku kariery zawodowej, którą zaczynał od najniższego szczebla.

W Polskim Centrum Doradztwa Energetycznego działa prężnie od 2015 r. Do jego zadań należy: rozwój i wspieranie grupy doradców a także indywidualna obsługa Klientów biznesowych i indywidualnych.

Szerokie doświadczenie zawodowe daje mu możliwość wynajdywania optymalnych rozwiązań dla Klientów. Znacząco ogranicza koszty związane z wykorzystywaniem energii zarówno konwencjonalnej jak i OZE.

Prywatnie to ojciec dwójki dzieci. Wolny czas, poza wyszukiwaniem innowacji, chętnie spędza na wycieczkach rowerowych.

 

Piotr Zalewski

Wspólnik Zarządzający w Autoryzowanym Serwisie Napraw Nadwozi Auto Service Zalewscy BIS, Ekspert ds. Likwidacji Szkód. Członek Polskiej Izby Motoryzacji


Specjalista z zakresu likwidacji szkód. Od najmłodszych lat związany z motoryzacją, w 2015 roku wspólnik zarządzający rodzinną firmą, serwisem Blacharsko-Lakierniczym pod nazwą Auto Service Zalewscy BIS znajdującym się w Jankach k/Warszawy. W 2020 r. Serwis uzyskał certyfikację marki KIA.

Marek Stępiń

Dyrektor Biura Koordynacji i Rozwoju Polski Związek Motorowy Holding


Absolwent Akademii Świętokrzyskiej im. Jana Kochanowskiego w Kielcach na kierunku Zarządzanie i Marketing Międzynarodowy. W 2014 roku ukończył Podyplomowe Studia dla Menedżerów Motoryzacji w Szkole Główne Handlowej.

Od 2008 roku Dyrektor Biura Koordynacji i Rozwoju w Polskim Związku Motorowym Holding Sp. z o.o., gdzie zajmuje się koordynacją działalności spółek z grupy kapitałowej w zakresie likwidacji szkód z towarzystwami ubezpieczeniowymi, m.in. Compensa, Benefia, InterRisk, TUW TUZ, ERGO Hestia. Dodatkowo prowadzi nadzór nad działalnością dealerską spółek PZM: koncernów FIAT, PEUGEOT.
Zarządza pracą zespołu Certyfikowanych Rzeczoznawców PZM. Jest wykładowcą przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół Zawodowych oraz zajmuje się organizacją szkoleń i kursów na rzeczoznawców PZM.

W latach 1995 – 2003 był Prezesem Zarządu Autoland Co. Sp. z o.o. a w latach 2005 – 2008 Prezesem Zarządu Towarowa 33 Corporation.