Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2854

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2858

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3708
IX Forum Ubezpieczeń – Forum Ubezpieczeń

IX Forum Ubezpieczeń

AUTO SALON I AUTO SERWIS znamy już półfinalistów !!!
04/04/2014
Złoty Zderzak już po raz dziewiąty badamy rynek
12/10/2014
IX Forum Ubezpieczeń


IX Dyskusyjne Forum Ubezpieczeń Komunikacyjnych

– największa konferencja rynku napraw szkód komunikacyjnych w Polsce!

pod patronatem Rzecznika Ubezpieczonych i Ministerstwa Gospodarki

Polska Izba Motoryzacji zaprasza na kolejną edycję najbardziej oczekiwanego spotkania przedsiębiorstw z branży likwidacji szkód komunikacyjnych, w szczególności:

 • serwisów mechanicznych i blacharsko-lakierniczych,
 • dealerów samochodów,
 • rzeczoznawców,
 • likwidatorów szkód,
 • towarzystw ubezpieczeniowych,
 • wypożyczalni samochodów,
 • firm flotowych,
 • firm dostarczających narzędzia, materiały i oprogramowanie dla serwisów.

Tegoroczna konferencja odbędzie się pod hasłem „Rentowność, wzrost i przewaga konkurencyjna – najlepsze praktyki!”. Aby dowiedzieć się jak osiągnąć to, co zawiera hasło konferencji, Polska Izba Motoryzacji zaprosiła wybitnych ekspertów i praktyków z Polski i Europy, którzy podzielą się wiedzą i doświadczeniem z uczestnikami konferencji. Co ważne, nasi zaproszeni goście to osoby, które osiągnęły wymierne efekty na europejskim a także rodzimym polskim rynku.

Dobry szef czy właściciel serwisu i każdy ubezpieczyciel wiedzą, jak ważne są odpowiednie rozwiązania (informatyczne czy organizacyjne). Dlatego podczas spotkania nie zabraknie gotowych wzorów na uzyskanie wyników i sprawdzonych praktyk zarządzania serwisem, z których będzie można skorzystać od razu po konferencji!

Nie sposób pominąć także najnowszej technologii obecnej dziś w każdym nowym samochodzie. Czy chcemy czy nie, samochody nowe będą w sposób naturalny wypierać te stare. Dlatego tak ważne są informacje o tym, jak naprawiać nowe samochody i jak liczyć wartość ich naprawy.

I wreszcie niekwestionowana wartość Dyskusyjnego Forum Ubezpieczeń Komunikacyjnych, czyli otwarta dyskusja z osobami odpowiedzialnymi za kluczowe decyzje czy to ze strony ubezpieczycieli czy po stronie warsztatów. Podczas Forum odpowiemy również na pytanie jakie trendy dominują na rynku napraw powypadkowych i co czeka rynek w najbliższej przyszłości.

Podczas tegorocznej konferencji, specjalnej dla Polskiej Izby Motoryzacji (20-lecie istnienia), organizator przygotował także specjalne atrakcje.

O Dyskusyjnym Forum Ubezpieczeń Komunikacyjnych.

Od dziewięciu lat Polska Izba Motoryzacji tworzy specjalną platformę wymiany doświadczeń, wiedzy i racji dla wszystkich uczestników rynku napraw samochodów.

Tą niekwestionowaną platformą jest Dyskusyjne Forum Ubezpieczeń Komunikacyjnych. Obecność czołowych ekspertów rynku stanowi gwarancję najwyższego poziomu merytorycznego spotkania.

Sukcesy realizacji poprzednich edycji Forum potwierdzają, że Forum jest ze wszech miar potrzebne, ponieważ działa jak spoiwo między tak różnymi na co dzień interesami różnych podmiotów. Cel jaki przyświeca organizatorowi – Polskiej Izbie Motoryzacji – to wspólne wypracowanie stanowisk i szukanie kompromisów we współpracy. Niekwestionowaną wartością uczestnictwa w Forum jest możliwość zadania pytania bezpośrednio osobom odpowiedzialnym za wiążące decyzje.

Podczas nowej odsłony tego dorocznego spotkania poruszone zostaną m.in. takie zagadnienia jak:

 • Jak osiągnąć rentowność, zysk i przewagę konkurencyjną?
 • Jakie zmiany organizacyjne i procesowe wprowadzili Ci, którzy osiągnęli sukces?
 • Podsumujemy pół roku działania BLS, czyli bezpośredniej likwidacji szkód.
 • Odpowiemy na pytanie, na jaki czas należy się auto zastępcze – gdzie są jasne przepisy?
 • Rzecznik Ubezpieczonych porówna orzecznictwo Sądu Najwyższego i wytyczne KNF z praktyką firm ubezpieczeniowych.
 • Pokażemy jakie naprawdę są części zamienne dostępne na rynku?
 • Przybliżymy temat gwarancji naprawy i powiemy, co oznacza dla warsztatu – nowa ustawa konsumencka.
 • Spróbujemy policzyć ile tak naprawdę kosztuje firmę przyjęcie samochodu do naprawy/obsługa szkód komunikacyjnych?
 • Pokażemy nowe standardy dla warsztatów blacharsko-lakierniczych.
 • Zapytamy o to, gdzie podział się klient w procesie naprawy samochodu?
 • I jak zwykle przewidzieliśmy czas na ważne merytoryczne dyskusje.

Wzorem lat poprzednich, podczas Dyskusyjnego Forum Ubezpieczeń Komunikacyjnych wręczona zostanie nagroda „Złoty Zderzak” – dla najbardziej przyjaznego Towarzystwa Ubezpieczeniowego pod względem likwidacji szkód komunikacyjnych z punktu widzenia warsztatów naprawczych. Więcej na https://forumubezpieczen.com/zloty-zderzak/

Wszystkie ważne rozmowy i decyzje podejmowane są podczas Forum, chcesz być ich uczestnikiem a nie jedynie ich adresatem? Weź udział w IX Dyskusyjnym Forum Ubezpieczeń Komunikacyjnych!

Już dziś zarejestruj się na www.forumubezpieczen.com

Serdecznie zapraszamy!