Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2854

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2858

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3708
Symulator jazdy – sprawdź swoje umiejętności! – Forum Ubezpieczeń

Symulator jazdy – sprawdź swoje umiejętności!

AUTO SALON I AUTO SERWIS znamy już półfinalistów !!!
04/04/2014
Symulator jazdy – sprawdź swoje umiejętności!

Podczas IX Dyskusyjnego Forum Ubezpieczeń Komunikacyjnych (3 grudnia, Hotel Victoria, Warszawa) uczestnicy spotkania będą mieli okazję skorzystać z profesjonalnego symulatora bezpiecznej jazdy „Ultra Car”.

symulator

Tym samym wszyscy chętni mogą sprawdzić swoje umiejętności pod okiem doświadczonego trenera techniki jazdy, Pana Krzysztofa Gosa z Akademii Bezpiecznej Jazdy.

– Chcąc realizować główny cel, jakim jest bezpieczeństwo w ruchu drogowym stworzyliśmy firmę świadczącą usługę z branży szkoleniowej z akcentami rozrywki i współzawodnictwa pomiędzy uczestnikami konferencji, spotkań firmowych, eventów, itd. – mówi Krzysztof Gos z Akademii Bezpiecznej Jazdy.

Dzięki tej unikatowej formie, która została stworzona przez międzynarodową grupę programistów od spraw bezpieczeństwa możemy w stosunkowo krótkim czasie określić predyspozycje każdego kierowcy w odniesieniu do ryzyka jak i unikania zagrożeń w ruchu drogowym. Wykorzystując te innowacyjne rozwiązania technologiczne można przeprowadzić trening dokładnie tak, jakbyśmy kierowali rzeczywistym pojazdem. W kokpicie symulatora można ćwiczyć wszystkie, nawet najbardziej niebezpieczne sytuacje, których nie chcielibyśmy doświadczyć w trakcie rzeczywistej jazdy samochodem.

Dlatego podczas tegorocznego, grudniowego IX Dyskusyjnego Forum Ubezpieczeń Komunikacyjnych każdy z uczestników będzie miał okazję spróbować swoich sił w oparciu o niektóre wybrane elementy programu „defensywna jazda samochodem, Eco – Driving, technika jazdy w sytuacjach niebezpiecznych”. – To właśnie symulator jazdy będzie jedną z dodatkowych atrakcji podczas konferencji. Za pomocą tego unikatowego urządzenia każdy będzie mógł „poddać się diagnozie” i sprawdzić swoją koncentrację, sposób obserwacji otoczenia, przywidywanie zagrożeń na drodze oraz nauczyć się właściwych postaw i reakcji, które zminimalizują ryzyko wypadku drogowego – wyjaśnia Agnieszka Błoch, Dyrektor ds. Rozwoju w Polskiej Izbie Motoryzacji.
Dzięki wykorzystaniu symulatora Ultra Car zyskujemy pełną symulację warunków drogowych w oparciu o różne warunki pogodowe, pory dnia i pory roku. Do dyspozycji będziemy mieli ponad 300 km dróg w terenie miejskim i niezabudowanym, ponad 100 typów skrzyżowań, ponad 40 typów różnych zagrożeń a w efekcie analizę wypadków i sytuacji drogowych.

symulator1 symulator2 symulator3
symulator4

___________________________________________
Dyskusyjne Forum Ubezpieczeń Komunikacyjnych organizowane jest od 2006 roku przez Polską Izbę Motoryzacji. Spotkanie dedykowane jest całej grupie podmiotów z procesu likwidacji szkód komunikacyjnych, czyli:

  • serwisów mechanicznych i blacharsko-lakierniczych,
  • dealerów samochodów,
  • rzeczoznawców,
  • likwidatorów szkód,
  • towarzystw ubezpieczeniowych,
  • firm flotowych,
  • firm dostarczających narzędzia, materiały i oprogramowanie dla serwisów.

Z opinii uczestników wynika, że z racji tego dorocznego spotkania współpraca związana z likwidacją szkód komunikacyjnych z roku na rok poprawia się, co dostrzegają zarówno ubezpieczyciele jak i serwisy. Forum stało się jedyną platformą wymiany wiedzy, doświadczeń i kontaktów na rynku likwidacji szkód komunikacyjnych.

Podczas konferencji rozstrzygany jest plebiscyt „Złoty Zderzak” – wyniki badania satysfakcji warsztatów naprawczych z Towarzystwami Ubezpieczeniowymi w zakresie likwidacji szkód komunikacyjnych.
_________________________________________________

Krzysztof Gos. Instruktor nauki jazdy od 1992 r. Certyfikowany trener techniki jazdy samochodem od 2004r. W tym czasie zostało przeszkolonych ponad 12000 osób z wielu firm na terenie Polski jak i za granicą. Krzysztof Gos ma ponad 20. letni staż pracy w jednostkach państwowych. Opracowywał programy bezpieczeństwa dla instytucji państwowych. Autor wielu publikacji prasowych i wydawnictw związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Ekspert z dziedziny bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wykładowca Prawa o Ruchu Drogowym. Od ponad 16 lat prowadzi własną firmę szkoleniową z zakresu doskonalenia techniki jazdy samochodem.